Jakie są techniki malowania drzwi wewnętrznych?

Domy to dla nas najważniejsze i najświętsze miejsca. I zawsze chcemy żyć w pięknym, eleganckim i wygodnym domu. Jeśli więc nie jesteś tak bogaty, możesz po kilku latach wyremontować swój dom. Remont domu może rozpocząć się od samego malowania domu lub wymiany niektórych mebli do całkowitego remontu w całym domu.

drzwi wewnętrzne DRE

Niezależnie od tego, jaki rodzaj remontu wykonujesz, po pomalowaniu domu powinieneś również pomalować drzwi. Malowanie drzwi wewnętrznych z pewnością sprawi, że będą wyglądać jak nowe. Jak więc malować drzwi wewnętrzne? Co wziąć pod uwagę przed i po ich malowaniu? Jakie są wskazówki dotyczące malowania różnych typów drzwi? Jako doświadczona firma zajmująca się wnętrzem z drewna dzisiaj porozmawiamy o malowaniu różnych typów drzwi wewnętrznych.

Różne metody malowania drzwi wewnętrznych

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że jeśli pomalujesz drzwi we właściwy sposób, osiągniesz świetne rezultaty, a nastrój w domu całkowicie się zmieni. A jeśli znasz odpowiednią wiedzę i techniki, nie musisz zatrudniać malarza domowego. Dlatego powinieneś dobrze nauczyć się najpierw malować różne rodzaje drzwi wewnętrznych.

Istnieją 3 różne techniki malowania drzwi wewnętrznych;

  • technika pędzlem i wałkiem,
  • pistolet pneumatyczny,
  • technika malowania zanurzeniowego.

Najpopularniejszym i najłatwiejszym, ale męczącym rodzajem jest technika pędzla i wałka. Przed malowaniem należy bardzo uważać na zakrywanie ważnych części i wszystkich wzorów. Nazywamy to łatwym, ponieważ ta technika nie wymaga wiele przygotowań. Nie musisz nawet zdejmować drzwi z futryny. W przeciwnym razie malowanie wałkiem i pędzlem jest męczące i trwa dłużej.

Z drugiej strony technika natrysku powietrznego pistoletem jest szybszą i wygodniejszą metodą. Powinieneś ponownie zakryć wzory i części, których nie chcesz malować. Musisz zdjąć drzwi i uważać na wymaganą przestrzeń między drzwiami a pistoletem. W przeciwnym razie grubość farby byłaby większa niż chcesz.

A metoda maczania jest bardziej profesjonalna i bardzo trudna do samodzielnego zastosowania. Do tego może być potrzebny specjalny sprzęt. Jest to droższa i trudniejsza technika w porównaniu z innymi.

Jak malować różne typy drzwi?

Malowanie drzwi drewnianych wymaga szczególnej troski. Ponieważ drewniane drzwi są wrażliwe i do ich pomalowania potrzebny będzie specjalny sprzęt. Należy również zastanowić się, czy są polerowane, czy lakierowane. Najważniejszym procesem malowania drzwi drewnianych jest wybór odpowiedniej farby. Powinieneś wyszukać najbardziej odpowiednie rodzaje farb i postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, które implikują.

Z drugiej strony należy pamiętać, że im ciemniejsze są drzwi, tym więcej razy trzeba będzie malować. Ciemne drzwi mogą wymagać do 3 warstw farby. Teraz poznamy wskazówki dotyczące różnych typów drzwi

Malowanie drzwi panelowych

Jeden z najpopularniejszych typów drzwi panelowych jest bardzo łatwy i szybki w malowaniu. Możesz pomalować na dowolny kolor. Ale powinieneś preferować dla nich farby na bazie wody. Są bezwonne i nie żółkną łatwo.

Malowanie drzwi lakierowanych

Lakier jest materiałem ochronnym, który prawdopodobnie ograniczy malowanie. Dlatego przed malowaniem zdecydowanie należy wyczyścić lakierowaną powierzchnię. Po tym procesie możesz malować tak, jak chcesz.

Lakierowane malowanie drzwi

Drzwi lakierowane  są specjalnym typem i wymagają farby celulozowej. Bardzo dobrze nadają się również do nadania nowej powierzchni bardziej estetycznej i gładkiej. Z drugiej strony najwłaściwszą techniką malowania drzwi lakierowanych jest metoda natrysku powietrznego. W końcu inne metody nie są tak dobre jak spray.

Drzwi w jasnych kolorach

Łatwiej jest malować jasne kolory niż ciemniejsze kolory. W przypadku kolorów białych i kremowych nie ma potrzeby wykonywania podszewki. Ale musisz zrobić dobre czyszczenie przed malowaniem. W przeciwnym razie plamy nie znikną po malowaniu.

Ostatnie wskazówki dotyczące malowania drzwi

Niektóre dodatkowe procesy są bardzo pomocne przy malowaniu drewnianych drzwi wewnętrznych. Najważniejszym z nich jest papier ścierny. Do tego procesu możesz użyć cienkiego papieru ściernego. Praktycznym rozwiązaniem jest również nawilżanie powierzchni drzwi. Zwilżenie wilgotną szmatką skróci czas schnięcia farby. Warto też poradzić sobie ze śladami wałka i pędzla. I ostatnią ważną kwestią jest wybór odpowiedniej farby.