Jak zwiększyć bezpieczeństwo drzwi domowych?

Twoje drzwi wejściowe to Twoja pierwsza linia obrony przed włamywaczami. Choć mogłoby się wydawać, że większość włamywaczy wchodziłaby przez okna i tylne drzwi, drzwi wejściowe nadal pozostają najpopularniejszym sposobem wejścia. Istnieje wiele małych kroków, które możesz wykonać, aby Twoje drzwi wejściowe były nieprzeniknione.

bezpieczne drzwi zewnętrzne Gerda Star

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa drzwi wejściowych

Wkręć wkręty we framugę

Kiedy spojrzysz na swoje drzwi wejściowe, zauważysz metalową płytkę przykręconą z boku. Ta metalowa płytka utrzymuje zamki, które uniemożliwiają otwarcie drzwi. W większości przypadków śruby użyte do tej metalowej płytki są zbyt krótkie, aby wytrzymać ogromną siłę. To sprawia, że ​​drzwi są bardzo łatwe do włamania. W ten sposób zwykle uzyskuje się dostęp do większości drzwi, ponieważ drewno zwykle nie jest tak wytrzymałe. Z tego powodu idealnie byłoby zastąpić domyślne śruby 3 calowymi śrubami ze stali nierdzewnej, dzięki czemu drzwi będą znacznie bardziej odporne na włamania. Alternatywnie możesz również zastosować jeszcze dłuższą metalową płytkę, która zabezpiecza drzwi jeszcze większą liczbą śrub.

 

Zdobądź nowe zamki

Jest to bardzo łatwy i wygodny sposób zabezpieczenia drzwi wejściowych, pod warunkiem, że są one solidne. Stare zamki zwykle nie są zbyt skuteczne, a nowe rozwiążą ten problem. Co więcej, obecnie istnieje wiele nowych zamków, które mają różne funkcje. Na przykład elektroniczne inteligentne zamki można blokować i otwierać zdalnie.

Uzyskaj mocniejsze drzwi wejściowe

Podobnie jak wiele innych rzeczy, drzwi są również podatne na zużycie przez lata. Z punktu widzenia bezpieczeństwa szklane drzwi są niebezpieczne, chociaż wyglądają bardzo atrakcyjnie. Jeśli wybierasz się z drewnianymi drzwiami, powinieneś wybrać drewno takie jak mahoń i dąb. Te drzwi będą jednak dużo kosztować i są bardzo wymagające w utrzymaniu. Innymi opcjami mogą być drzwi stalowe lub z włókna szklanego, które są nie tylko tańsze, ale będą wymagały mniej konserwacji, ponieważ są bardzo trwałe i wodoodporne.

 

Popraw widoczność z wewnątrz

Zawsze dobrze jest wiedzieć, kto puka do drzwi, zanim je otworzysz, a wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem tego jest zamontowanie wizjera lub kamery (dzwonka). W rzeczywistości, dzięki kamerom dzwonkowym, możesz również rozmawiać z ludźmi, którzy dzwonią do twoich drzwi, abyś był świadomy, kto odwiedza. Może również pozwolić ci zerknąć na zewnątrz, jeśli martwisz się podejrzanymi dźwiękami na zewnątrz, bez konieczności otwierania drzwi, aby sprawdzić.

Nie pozwól nikomu wiedzieć, że nie ma Cię w domu

To może wydawać się dość proste, ale jest to bardzo ważny środek, który należy podjąć, zwłaszcza jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas. Możesz poprosić sąsiadów, aby odebrali dla Ciebie pocztę lub skosili trawnik, aby sprawić wrażenie, że Twój dom nie jest opuszczony. Włamywacze uważają puste domy za łatwy cel, więc pozostawienie włączonych świateł lub nie zaparkowanie samochodu w tym samym miejscu może być dobrym sposobem na powstrzymanie takich prób inwazji na domy.

 

Kup kamerę bezpieczeństwa przy drzwiach wejściowych

Wiele osób zaczęło używać kamer wokół swoich drzwi wejściowych. W dzisiejszych czasach te kamery są niezbędne do celów bezpieczeństwa, ponieważ nowa i rozwijająca się technologia sprawiła, że ​​system bezpieczeństwa domu jest niezawodny. Niektóre nowoczesne bezprzewodowe domowe kamery bezpieczeństwa są wyposażone w sztuczną inteligencję, która będzie wypatrywać podejrzanych działań.

 

Zainstaluj tymczasową barykadę

Przenośna barykada jest również dobrym rozwiązaniem dla zwiększenia bezpieczeństwa, a niektóre produkty na rynku są szczególnie skuteczne. Obejmuje to pręty zabezpieczające i przenośne zamki. Ten ostatni ma tę zaletę, że jest przenośny, dzięki czemu można go zabrać ze sobą podczas podróży, nie martwiąc się o bezpieczeństwo w nieznanych miejscach.

Często zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa drzwi domowych

Jaki zamek do drzwi wejściowych jest najbezpieczniejszy?

Standardowe zamki ryglowe są solidne, łatwe w montażu i zapewniają skuteczne bezpieczeństwo. Zapewniają większą ochronę obok istniejącego zamka drzwi. Dzieje się tak dlatego, że nie można ich manipulować z zewnątrz i są znacznie trudniejsze do zerwania niż karabińczyki sprężynowe.

 

Jak zapobiec wyważeniu drzwi?

Może się to wydawać dużym zadaniem, ale drobne zmiany, takie jak użycie nowych śrub lub zasuwy, mogą zapobiec inwazji na dom. Zawsze dobrze jest sprawdzić drzwi i ich ościeżnicę, aby upewnić się, że drewno lub metal nie są uszkodzone.

 

Jak zabezpieczyć drzwi otwierające się do wewnątrz?

Zainstalowanie osłony zatrzasku jest świetną opcją do zabezpieczenia drzwi, podobnie jak zabezpieczenie zawiasu zamka drzwi. Poza tym możesz przywiązać klamkę do ciężkich mebli. Ale najlepszą dostępną opcją jest listwa bezpieczeństwa do drzwi skrzydłowych.